Nevilcinies-uzsākt-jaunu-diētu

Nevilcinies uzsākt diētu

Lasāmviela brīviem brīžiem

Laiks ir ierobežots, un nenovērtējams resurss.

Mums tas nepieder, bet mēs varam to izmantot.

Mēs to varam izmantot, bet nevaram to paturēt,

bet, ja mēs to neizmantojam, mēs to pazaudējam.


Laiks ir ierobežots, resurss.

Mūža nogalē cilvēki visvairāk nožēlo ieceres, kuras viņi ir gribējuši realizēt, bet tā arī nav izdarījuši. Ja pieņemam, ka pieaugušo dzīve sākas no 18 gadiem un vidējais dzīves ilgums mūsu valstī ir 72 gadi mums, ir tikai 26,280 dienas, lai dzīvotu, mīlētu un piepildītu savus sapņus. Ik reizi kad vilcināmies, mēs zaudējam laiku, ko varētu izmantot, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus un piepildītu sapņus.
Ilgu laiku tika domāts, ka vilcināšanās ir saistīta ar nepareizu laika plānošanu, gribasspēka vai disciplīnas trūkumu. Vilcināšanās nav slinkuma paveids bet gan stresa pārvarēšanas mehānisms. Tā ir brīvprātīga un diezgan apzināta atteikšanās no paredzētās darbības, pat ja mēs zinām, ka mēs varētu šobrīd īstenot savu nodomu un nekas neliedz mums rīkoties, izņemot mūsu pašu nevēlēšanos to darīt. 20 % iedzīvotāju vilcināšanās ir hronisks ieradums un skar daudzas dzīves sfēras un gluži kā pārējie kaitīgie ieradumi ir neapzināta darbība, kas ietekmē dzīves kvalitāti un veselību.

Nevilcinies uzsākt diētu

Pētījumi rāda, ka vilcināšanās atstāj ietekmi uz veselību divos veidos. Pirmkārt, tā izraisa stresu, kas ietekmē imūnsistēmu un veselības stāvokli kopumā. Otrkārt, cilvēkiem, kam tā kļūst par ieradumu, vilcinās, lai uzsāktu veselīgu ēšanu, fiziskās aktivitātes un veltītu laiku kvalitatīvam, miegam. Laika gaitā tas atstāj negatīvu ietekmi uz veselību – paaugstinātu sirds un onkoloģisko slimību, diabēta risku.
Saskaroties ar uzdevumu, kuru mēs plānojam darīt, bet nevēlamies, mēs izjūtam vairākas negatīvas emocijas – neapmierinātību, dusmas, garlaicību, aizvainojumu, satraukumu un vainas apziņu. Kurš gan grib darīt šādu uzdevumu? Neviens. Vilcināšanās ir paškontroles problēma, līdzīgi kā azartspēles pārēšanās vai pārmērīga alkohola lietošana. Cilvēki, kam vilcināšanās ir ieradums vēlas novērst negatīvo noskaņojumu vai emocijas, lai viņi varētu justies labi. Tāpēc viņi atliek uzdevumu līdz citam laikam. Tādejādi gūstot tūlītēju labumu. Šādai uzvedībai, kurā mēs gūstam tūlītēju apmierinājumu, ir tendence atkātoties un kļūt par ieradumu.
Brīdī kad esam atlikuši paredzēto darbību uz rītdienu, mēs sajūtam atvieglojumu un patīkamas emocijas tas liek mums domāt, ka rītdien pirms uzdevuma veikšanas jutīsimies tāpat. Mūsu pozitīvās emocijas tikai pieaug, jo rītdien beidzot būs tā diena, kad mēs paveiksim paredzēto uzdevumu, bet kad pienāk rītdiena bailes un uztraukums atgriežas.

Tūlītējs labums vai ilgtermiņa mērķi

Liekas, dabiski izvēlēties tūlītēju ieguvumu pat ja tas var kaitēt jūsu mērķu sasniegšanai. Nākotnes ieguvumi it sevišķi tie kuri ir tāla nākotnē parasti izskatās mazāki. Mūsu smadzenes ir ieprogrammētas dod priekšroku tūlītējam ieguvumam. Šāda veida stratēģija ļoti veiksmīgi darbojās akmens laikmetā, bet nav īsti piemērot mūsdienu pasaulei.
Apzinātai stratēģiju izmantošanai, lai pārvarētu mūsu nevēlēšanos rīkoties, ir būtiska nozīme, lai varētu piepildīt sapņus un virzīties pretī mērķiem. Tādēļ ir jāmācas atpazīt situācijas, kurās mēs vicināmies.
Kad jūs piefiksējat domas kā – Man liekas, ka es to darīšu rītdien, es to varu paveikt dažās stundās, man vēl ir daudz laika, man labāk patīk to darīt pēdējā brīdī, vai es nejūtos pietiekami gatavs, lai uzsāktu uzdevumu ir kā zīme, kad jūs vilcināties.
Jums nav jādara uzdevums jums tas ir tikai jāuzsāk. Kad mēs uzsākam uzdevumu, tas ir parasti izrādās vieglāks un interesantāks, nekā domājām. Pat ja paveicam tikai daļu no uzdevuma mēs jūtamies daudz pozitīvāk. Progress un pozitīvās emocijas palīdz turpināt iesākto un virzīties pretī mērķim.
Vilcināšanas nav tikai nespēja sākt darbu. Pat tad kad mēs esam uzsākuši darbu pie uzdevuma mums, nākas saskarties ar situācijām, kurās mēs nevajadzīgi pametam darbu pie uzdevuma un atgriežamies pie vecajiem ieradumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *