Kā rezervēt laiku mērķa sasniegšanai?

Lasāmviela brīviem brīžiem

Lai varētu sasniegt svara samazināšanas mērķi, ir nepieciešams rezervēt laiku ikdienas mērķiem. Laiks ir nepieciešams ne tikai lai sagatavotu ēdienreizes, bet arī lai pārlasītu un vizualizētu mērķus. Laiku vislabāk sadalīt divās daļas sagatavošanas darbi un ēdienreižu pagatavošana un ēšana.

Sagatavošanās darbi

Sagatavošanas darbi ir ļoti svarīga sadaļa, tāpēc tai ir jāvelta laiks, kad gribasspēks ir visstiprākais tātad uzreiz pēc pamošanās. Uzreiz pēc vannas istabas apmeklējuma izdzeriet glāzi remdena ūdens, lai atjaunotu organisma ūdens resursus, un ķerieties klāt sagatavošanas darbiem. Atceraties, ka šim rīta rituālam ir milzīga nozīme jaunu mērķu realizēšana.

Lai prāts varētu sagatavoties ikdienas darbiem pārlasiet receptes, ko grasāties pagatavot tad iedomājaties pašu pagatavošanas procesu. Kad esiet iepazīstinājuši prātu ar ikdienas mērķiem atgādiniet tam par svara samazināšanas mērķi pārlasiet un iztēlojaties vīziju.

Lai ēdienreižu pagatavošana dienas laikā aizņemtu pēc iespējamu īsāku laiku veiciet sagataves produktiem, piemēram, novāriet pupas, zirņus, gaļu sagatavojiet salātus, jo vairāk sagataves veiksiet, jo ātrāk un vieglāk jūs pagatavot ēdienreizi.

Ēdienreižu pagatavošana un ēšana

Ja esat veikuši sagatavošanās darbus, ēdienreižu pagatavošana ir vienkārša, bet lai tās sagatavotu un ēstu vienalga ir nepieciešams laiks. Atceraties, ka ēdiet, kad sajūtat vieglu izsalkumu, ja maltīte ir pagatavota izmantojot veselīgas ēdienreizes recepti tad sāta sajūtai vajadzētu saglabāties 3 – 4 stundas pēc ēdienreizes. Pirmajās nedēļās kamēr vēl tikai mācaties atpazīt ķermeņa signālus paredziet laiku arī nelielām uzkodām starp ēdienreizēm.

Pirmajā brīdi jauno mērķu un ķermeņa signālu savienošana ar tradicionālo darba dienu var likties diezgan neiespējama bet tā nav. Apskatīsim piemēru. Pamošanās – 6.00. Rīta rituāls – 40 – 60 minūtes veltiet laiku sagatavošanās darbiem. Brokastis 7.00. Uzkoda jeb otrās brokastis 10.00, pusdienas no 12.00 līdz 13.00, otrā uzkoda jeb launags 15.00 un vakariņas 18.00

Rezervējiet un aizsargājiet laiku mērķa sasniegšanai

Jūsu uzdevums ir aizsargāt laiku, ko esat rezervējuši jauno mērķu sasniegšanai. Laika rezervēšana ir svarīga taču vēl svarīgāk ir izmantot to paredzētajiem darbiem. Tādēļ lai izvairītos no nevajadzīgiem starpgadījumiem laicīgi informējiet ģimenes locekļus, draugus un darba kolēģus par to, ka konkrēto esat laiku rezervējuši savām vajadzībām, ja nepieciešams izstāstiet par saviem mērķiem un to nozīmi jūsu dzīvē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *