5 sekunžu likums

Kā piecās sekundēs mainīt savu dzīvi?

Lasāmviela brīviem brīžiem

5 sekunžu likums ir vienkāršs veids, kā atgūt ticību sev, savām idejām un spējām.

Katru reizi kad mums jāveic uzdevums, vai jāpieņem lēmums, mēs, zemapziņa, apsveram visus plusus un mīnus balstoties uz to, kā mēs jūtamies, un, pirms vispārībā saprotat, kas notiek, jūs pieņemat lēmumu, kas balstīts uz jūtām. Kā jūs jūtaties šobrīd gandrīz nekad, nav saskaņa ar jūsu mērķiem un sapņiem. Ja jūs veiksiet pārmaiņas tikai tad, kad jutīsities gatavi tām jūs nekad, nesasniegsiet to, ko vēlaties.
Lai uzsāktu pārmaiņas savā dzīvē, ir nepieciešama drosme. Drosme ir spēja veikt lietas, kas liekas sarežģītas, biedējošas vai nenoteiktas. Drosme nav tikai izredzēto privilēģija tā ir ikvienā no mums, un tā gaida, lai jūs to atklātu. Viena drosmīga rīcība var mainīt jūsu dienu, bet viena diena var mainīt jūsu dzīvi.

Kā tas darbojas?

5 sekunžu likums ir vienkāršs, uz pētījumiem balstīts meta kognitīvais rīks, kas rada tūlītējas un ilgstošas uzvedības izmaiņas. Likums ir palīdzējis tā autorei Melai Robinsai un vairāk nekā 100000 cilvēku atgūt ticību sev, savām idejām un spējām. Tas darbojas, tāpēc ka tas ir tik vienkāršs, tiklīdz jūs sajūtat impulsu, kurš varētu palīdzēt virzīties pretī mērķi, skaitiet 5-4-3-2-1 un uzsāciet darbību.
Skaitīšana atpakaļ pārtrauc jūsu noklusējuma domāšanu un novērš jūsu uzmanību no attaisnojumiem, un pievērš to jaunā virzienā. Likuma svarīgākā daļa ir darbība, brīdi, kad jūs kustaties, mainās jūsu psiholoģija.
Jo ilgāks ir brīdis starp impulsu un darbību, jo vairāk aizbildinājumu parādās un ir daudz grūtāk uzsākt darbību. Jūs varat vilcināties tikai par milisekundi, bet ar to pilnībā pietiek, lai aktivizētu sistēmu, kas ir paredzēta, lai jūs apturētu. Prāts liek jums pārdomāt lietas, un brīdī, kad jūs vilcināties, to darot, jūs tiekat iesprostoti savās domās.
Vienīgais veids, kā pārliecināties vai likums darbojas praksē, izmēģināt to pašiem, nākamreiz kad jūsu prātā parādās tādas domas, ka es varētu uzdevumu atlikt uz rītdienu, man ir pietiekami daudz laika, lai to veiktu vai es neesmu pietiekami gatavs, lai to darītu, skatiet 5-4-3-2-1 un uzsāciet darbību. Atceraties ka jums nav jāpaveic viss uzdevums jums tikai tas jāuzsāk.
Jau drīzumā Melas Robinsas grāmata ‘5 sekunžu likums’ būs pieejama latviešu valodā. Lasi vairāk Zvaigzne ABC

2 thoughts on “Kā piecās sekundēs mainīt savu dzīvi?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *