Kā atgūt ticību saviem spēkiem?

Lasāmviela brīviem brīžiem

Lai veiksmīgi sasniegtu, mērķus ir nepieciešama pārliecība – ticība saviem spēkiem.  Cilvēkiem, kuriem nav ticības saviem spēkiem, ir grūti realizēt savus plānus, jo viņi netic tam, ka tas ir iespējams. No jūsu pārliecības ir atkarīgs, vai turpināsiet vai neturpināsiet darbu pie konkrēta uzdevuma un cik ilgi jūs ievērosiet neērtās izmaiņas, kas nepieciešamas ilgtermiņu mērķu sasniegšanai.

Galvenā ticība saviem spēkiem veidojas bērnībā vecāki, un skolotāji var palīdzēt bērnam attīstīt spēcīgu ticību savām spējam, kas būs viņa panākumu atslēga tālākajā dzīvē. Tomēr nekas nav zaudēts ikviens var to attīstīt arī pieaugušo vecumā.

Svarīgākais faktors, kas ietekmē jūsu pārliecību ir iepriekšējā pieredze, ja jūs veiksmīgi sasniedzat mērķi, jūsu ticība saviem spēkiem pieaug, ja nesasniedzat tad tā samazinās. Nelielu mērķu sasniegšana var vairot ticību sev un saviem spēkiem un soli pa solim virzīt jūs pretī lielāku mērķu sasniegšanai. Sasniedzot panākumus, jūsu pārliecība palielinās, bet tā kļūst daudz stiprāka, ja tās pamatā ir panākumi, kas sasniegti, pārvarot šķēršļus ar neatlaidību.

Ticība saviem spēkiem pieaug ne tikai tad ja paši sasniedzam mērķi, bet ar tad ja redzat, kad kāds cits gūst panākumus. Šī pieredze gan nav tikpat vērtīga, ka tā, kuru jūs iegūstat, kad sasniedz mērķi pats tomēr tā, vairo jūsu pārliecību par savām spējām. Lai gan ja jūs mēģināt kaut ko darīt pēc tam kas redzat kad kāds gūst panākumus un jums tas neizdodas ticība jūsu spēkiem strauji samazinās.

Apkārtējo cilvēku jūsu radinieku, draugu uzvedība iespaido jūsu uzvedību. Ja jūs redzat, kad kāds no apkārtējiem cilvēkiem cenšas sevi pilnveidot arī jums, radīsies vēlme savā dzīvē veikt pārmaiņas, bet, ja redzat, kad viņi nesasniedz mērķi, jūsu ticība sev samazinās un jūs dodat priekšroku palikt komforta zonā. Ja jūsu tuvinieki ir, tendence padoties saskaroties ar pirmajām grūtībām virzoties pretī mērķim pastāv liela iespēja kad jūs līdzīga situācijā rīkosieties tieši tāpat, bet ja jūsu apkārtējie cilvēki ir neatlaidīgi un uztver kļūdas tikai kā jaunas iespējas iedvesmos jūs turpināt virzību pretī mērķim pat tad, ja ceļā saskarsieties ar grūtībām.

Veiksmīgu cilvēku atveidošana var palīdzēt jums pašiem gūt panākumus un vairot ticību saviem spēkiem, šis efekts ir spēcīgāks, ja izvēlaties piemērotu personu ko atveidot. Ir daudz vieglāk sevi asociēt ar personu, kura ir līdzīga jums. Vērojot cilvēkus, kuri ir tikai nedaudz atšķirīgi, motivē jūs un palīdz noticēt saviem spēkiem, ja kāds to spēj, tad arī jūs to varat. Jūs varat izmantot viņa stratēģiju, izpētīt un iemācīties.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *